Promień: Wyłączony
Promień:
km Set radius for geolocation
Szukaj

Egipt – w cieniu piramid

Egipt – w cieniu piramid
Piramidy Egipt
Piramidy w Gizie, Egipt

Egipt był miejscem, o którym marzyłem już od dziecka 🙂 a było to bardzo dawno temu.

Jedno z najbardziej fascynujących wszystkich badaczy miejsce na Ziemi jakim jest Giza i jej piramidy zachwyca również i mnie. Ogromne, kolosalne, gigantyczne piramidy robią wrażenie i tworzą cudowną atmosferę starożytnej tajemniczości.

Niebanalne i powalające na kolana gabaryty budowli były dla mnie ogromnym przeżyciem i przez długi czas przed i na długo po bezpośrednim kontakcie nie mogłem opanować euforii jaka mnie ogarnęła.

Egipt

Kair…. WOW to jest coś. Klimat, atmosfera, ludzie.

Kair, Nil

Opisać to trudno, pokazać także… Kair trzeba poczuć!!! Nie chodzi tutaj o zapach aczkolwiek zapach także 🙂 chodzi o to coś co ma tylko kilka miejsc na Ziemi. Miejsca takie łączy kilka elementów i Kair je posiada 🙂

  1. Atmosfera miejsca
  2. Historia miejsca
  3. Indywidualne podejście do miejsca przez człowieka (w tym przypadku jestem to JA 🙂 )

Valley of the kings czyli słynna Dolina Królów i jej tajemnicza atmosfera zachwyciły mnie. Nagromadzenie ukrytych grobowców w jednym miejscu dodaje temu miejscu tajemniczości. Mnie Dolina przywitała blisko 40 st.C i brakiem jakiegokolwiek podmuchu wiatru… istne piekło. Mimo to warto zobaczyć kilka grobowców bo to miejsce jedyne w swoim rodzaju.

Egipt to dla mnie miłe wspomnienie, które wraca do mnie ilekroć jestem w kraju arabskim. Zawsze jest on dla mnie takim wzorcem 🙂 dla mnie Egipt powinien być w Sevres 🙂 jako wzorzec starożytności 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone